نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی‌ ارشد

با توجه به رشته و نوع مطلبی که مینویسیم. نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی‌ ارشد و ویرایش پایان نامه ادبیات و ریاضی و غیره و حتی مقاطع بالاتر شامل دکتری هم در نرم افزار ورد متغیر میباشد.
پس از این که با اسرار موجود در کیورد آشنا شدیم. آموختیم سریع ترین راه برای تایپ کردن به چه صورت میباشد. در مقاله ای پیشتر با نحوه تایپ صحیح پایان نامه کارشناسی‌ ارشد و دکتری در نرم افزار ورد آشنا شدیم.

باید بدانیم که هر رشته با توجه به مطالبی که در آن رشته موجود است. نحوه تایپ و نگارش مطالب هم در آن رشته و در آن مطالب سختی و آسانی و پیچیدگی های بخصوص خود را دارا میاشد.

با به کار گیری این روش قصد داریم در این پست ایراد های مرتبط با متن را استخراج نماییم. و در نهایت شیوه صحیح و اصلاح شده آن را برای شما تبیین نماییم. تا شما قادر گردید اهمیت و ماهیت موضوع را به درستی و با مثال های کاربردی که حاصل هفده سال تجربه شخصی اینجانب است فرا گیرید.

نمونه متن انگلیسی

اگر بخواهیم با مثالی با انواع نوشته ها در نرم افزار ورد آشنا شویم میتوانیم به نوشته های زیر در ویرایش پایان نامه ادبیات انگلیسی دقت کنید:

نمونه متن انگلیسی برای نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی ارشد

ابزار بولد و بولت در نرم افزار ورد و کاربرد آن در نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی‌ ارشد

در بالا متنی را ملاحظه میکنید که به زبان انگلیسی و با ساده ترین روش نگارشی تایپ و تنظیم گردیده است. این متن میتواند در نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی‌ ارشد رشته های زبان انگلیسی و گرایش های آن استفاده گردد.

با استفاده از هیچ امکانات خاصی در نرم افزار ورد اقدام به نوشتن متن کرده ایم. بنابر این با استفاده از ابزار بولد قسمتی از متن را تو پر میکنیم. و با استفاده از ابزار بولت هم برای تزئین متن دایره ای در کنار متن نمایان میکنیم.

بولت در نزم افزار ورد برای نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی ارشد
بولد در نرم افزار ورد برای نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی ارشد

ابزار های بولد و بولت دو تا از پرکاربرد ترین ابزار های نرم افزار ورد هستند. ابزار بولت شکل های دیگری هم برای نشانه دار کردن متن دارا میباشد و میتوانیم از این ابزار ها برای تزیین متن استفاده نماییم.

در زیر تصویری از یک فرمول نوشته شده با نرم افزار ورد را مشاهده میکنید که این گونه متن ها هم در رشته های فیزیک، ریاضی، زمین شناسی، اختر شناسی، هوا فضا و … مورد استفاده میگردد.

نمونه متن فرمول برای نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی ارشد

در نرم افزار ورد در نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی‌ ارشد و دکتری میتوانیم. با استفاده از ابزار فرمول نویسی انواع روش های فرمول نویسی را تجربه کنیم. بنابراین با توجه به اصول و قواعد موجود در نرم افزار ورد مقدوریم تا هر گونه فرمولی را از هر کتابی در نرم افزار ورد تایپ کنیم.

ابزار فرمول نویسی ورد برای نحوه تایپ پایان‌ نامه کارشناسی ارشد

ابزار فرمول نویسی ورد در منوی Insert در آخرین قسمت سمت راست در زبانه Symbols موجود است. مجموعه نرم افزار مایکروسافت آفیس با توجه به کارایی این زیرمنو ها را در این منو قرار داده است.

مطلبی در راستای این مطلب یافت شد. حتما بخوانید.  اسلاید مستر در پاورپوینت - آموزش تصویری

و با کلیک بر روی آن یک منوی دیگر در منو های نرم افزار ورد به نام Design ظاهر میشود که با استفاده از آن میتوانیم فرمول خود را در متن مد نظر پیاده سازی نماییم.

در متن زیر در ویرایش پایان نامه ادبیات نمونه ای از یک شعر حضرت حافظ را ملاحظه می کنید. این متن به طور زیاد در رشته های ادبیات و زبان فارسی و شعر نویسی و نظیر آن کاربرد دارد. در نرم افزار ورد به راحتی میتوانیم شعر نویسی را تجربه کنیم. که البته شعر نویسی با توجه به تعداد مصراع و تعداد بیت ها با توجه به نوع متن روش های خاصی را دارا میباشد.

و برای نوشتن شعر در متن باید دقت خاصی داشته باشیم. زیرا در انتها باید فایل به چاپ برسد و با توجه به نوع فایل ابتدا به روش شعر نویسی دقت نمایید. در غیر اینصورت حتی پس از پایان شعر نویسی به اجبار با توجه به نحوه متن باید شعر خود را تغییر دهیم.

نمونه تایپ شعر، چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را - سمـاع وعـظ کجـا نغمه ربـاب کجـا برای نحوه تایپ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ویرایش پایان نامه ادبیات

متنی را که در بالا ملاحظه نمودید. با یک ترفند کوچک به وجود آمده اول مصراع اول نوشته شده است. اما به راحتی می توانید آن را با یک اینتر به خط بعدی منتقل کنید. و پس از تایپ مصراع دوم متن به سمت چپ منتقل گردیده است.

حال که با نحوه صحیح تایپ پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری آشنا شدیم. توصیه ما به شما این است، در جا هایی که تعداد مصراع ها و بیت ها بیشتر میشود. در قطعه از شعر که به دنبال هم نوشته میشود باید از تایپ در کادر جدولی استفاده کنیم که این آن هم با توجه به سلیقه نویسنده میتواند متغیر باشد.

از دو ستون جدول استفاده کنیم و مصراع های سمت راست را در کادر سمت راست تایپ کنیم. و بعد از هر کدام اینتر بزنیم و مصراع‌ های سمت چپ را در کادر های سمت چپی تایپ کنیم. و سرانجام بعد از هر مصراع اینتر بزنیم.

یکی از روش های مرسوم در نوشتن شعر، تایپ کردن در جدول میباشد که ظاهر زیبایی را هم ایجاد مینماید.

یکی از جذاب ترین رشته ها و بهترین رشته‌ های جهان رشته زبان فارسی و ادبیات و شعر نویسی میباشد و حتی در نوشتن ها در تایپ این رشته ها لذت خاصی وجود دارد. اینو کسایی که در این رشته درس میخونن میدونن!!

در دوره آموزش نخبگان ثروتساز بهترین راه ها برای ویرایش پایان نامه و کتاب رو آموزش دادم که میتونید با استفاده از ترفند هایی که آموزش دادم حتی در نوشتن کتاب و ویرایش ها آن بهترین اثر رو از خودتون بجا بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *