چگونه به صورت صحیح مقاله نویسی انجام دهیم؟ (زمان مطالعه ۳ دقیقه)

همانطور که همه می دانیم مقاله نویسی اصول خاص خود را دارد. اما به راستی مقاله نویسی چیست؟
در این مقاله سعی گردیده طبق گرد آوری های انجام شده اصول مقاله نویسی به زبان ساده تبیین گردد. این مقاله توسط ویکی پدیا، و به کمک ابزار هوش مصنوعی نگاشته شده است.
تا بصورت کاملا خلاصه و حتی المقدور با مثال به بررسی برخی نکات اساسی و کلیدی بپردازد. امید است در دانش مقاله نویسی برای شما مطالعه کننده گرامی مفید باشد.

آنچه در این مطلب درباره مقاله نویسی می خوانید :

صورت ظاهری

همانطور که در نام پیداست مربوط به ظاهر مقاله تصاویر شاخص و چهارچوب های آن ارتباط دارد. به نوعی به ارکان و کلیاتی در مقاله نویسی می پردازد که باعث جزییات بخشیدن به مقاله می شود. درحقیقت در بر گیرنده نوع اطلاعات مربوط به یک مقاله هستند تلقی می گردد.

ساختمان مقاله

پس از این که فهمیدید مقاله نویسی چیست باید بدانید که این مولفه در تجربه شما یا شاید بهتر باشد بگویم مواجهه شما با نوع مقاله مربوط به شما صورت می پذیرد.
بنابراین هنگامی که شما به یک ایده می اندیشید و به صورت تخصصی قصد دارید درباره آن مقاله ای بنویسید و آن را ارائه نمایید.

با دو مولفه مواجه می گردید اول موضوع مقاله و دوم موضوعات مرتبط با یکدیگر. به خاطر داشته باشید که در مقاله نویسی بایستی بسیاری از بخش ها را در نظر گرفت. این بخش های مستلزم وجود در یک مقاله هستند تا رتبه کیفی مقاله شما را ارتقا بخشند.

این مولفه های سنجیدن شامل موارد بسیار زیادی می باشد که در مقالات متعدد به آنها اشاره کرده ایم. موارد زیر برخی از این مثال ها هستند:

  • عدم استفاده شما از مطالب دیگران به عنوان نام شخصی خود
  • ایجاد راستی آزمایی درباره مباحث عنوان شده به عنوان یک نظریه

اندازه

شاید آن را دست کم بگیرید اما یکی از گام های اساسی کلیدی در اصول مقاله نویسی به زبان ساده و تاثیر گذار در یک مقاله با کیفیت خوانایی آن است امروزه مردم وقت زیادی برای مطالعه کردن ندارند آنها می خواهند سریع تر به جواب برسند کمتر از سه ماه زبان انگلیسی فرا بگیرند شش ماهه ده کیلو تغییر وزن دهند و یا یک شبه ثروتمند شوند.

بنابر این بسیار به تعداد واژگان در هر پاراپراف و همچنین در هر سطر و بند بسیار دقت نمایید استاندارد آن از ۱۳۰ واژه تا ۳۰۰ واژه می باشد، اگر به کمتر از آن اکتفا کنید قطعا مخاطبان شما پیش داوری ها و گمان هایی مثل آقای نویسنده حوصله نداشته مطلب بنویسد یا ایشان در ارائه مطالب خسیس تشریف دارند مواجه گردید.

و یا بیشتر از این اندازه باعث بی حوصلگی و سرازیر شدن کاسه صبر آنان گردد پس حتما این تکنیک را با بررسی طبق محتوای خود نگارش و ویرایش نمایید. ( جهت آموزش ویرایش محتوا بر روی این متن کلیک کنید تا یک مقاله ۵ دقیقه ای درباره آن بخوانید. )

بندها

بندهای خود را در سایز های استاندارد انتخاب کنید سایز های کوچک امکان دارد باعث فشار بر روی شبکیه چشم کاربرانتان ایجاد کرده و سبب گردد تا آنها از خواندن مقاله شما تا به انتها صرف نظر کنند.

به خصوص اگر در حال ارائه یک کنفرانس در محل رسمی هستید و مجبورید با استفاده از نمایشگر مقاله خود را همراه با توضیح نشان دهید حتما به اندازه آن توجه نمایید زیرا بزرگنمایی تا حد بخصوصی امکان پذیر است.

به خاطر داشته باشید بندهای متون شما در مقاله بایسی علاوه بر اندازه فونت دلنشین و زیبایی نیز داشته باشند.
هنوز تمام نشده ، برای این که بهتر درک کنیم مقاله نویسی چیست؟ ادامه مطلب را بخوانید.

مرگ به ضرب گلوله

مقاله نویسی چیست؟ تعیین عنوان

اساس و پایه مقاله نویسی انتخاب عنوان مقاله است. تاکید می کنم از عنوان های سنجیده و مرتبط با موضوعات و محتویات موجود استفاده کنید. عنواین ساده استفاده کنید، ساده ترین عنوان ها حرفه ای ترین عنوان ها هستند. بسیاری از کاربران و محققان با تثبیت عناوین در حافظه به تثبیت مطالب در ذهنشان می پردازند.

معنای آن چیست ؟

به عنوان مثال شما قصد شرکت در آزمون های تئوری در دانشکده را دارید بنابراین مجبورید مطالب را بدین صورت بیاموزید : رهبر جنبش مدنی و جایزه صلح جهانی که در ۴ آوریل ۱۹۶۸ به ضرب گلوله کشته شد که بود ؟
پاسخ : مارتین لوثرکینگ! بنابراین شما بایستی هوشمندانه و یک عنوان صحیح برای متن خود برگزینید. که با محتوای شما هم راستا بوده و خواننده را مشتاق به خواندن مطالب کند.

تصاویر

تصاویر نشان دهنده نوع مقاله شما هستند اما به خاطر داشته باشید که انتخاب تصاویر بایستی چهارچوب هایی را حفظ کند.
برای مثال لزومی ندارد از تکه استخوان های پاشیده شده از سر مارتین لوثرکینگ بر کف زمین برای نشان دادن محتوای خود و ایجاد اشتیاق استفاده کنید.

اصل اول در مقاله نویسی احترام است به خاطر داشته باشید هر قدر هم که مطالب دیگران را به نام خود منتشر نمایید به گونه ای که آنها متوجه این موضوع نشوند در نهایت با قضاوت میلیون ها خواننده درباره خود مواجه خواهید شد. پس جامعه مخاطبین خود را در نظر بگیرید.
قوانین هر منطقه اجتماعی به خصوص را در نظر بگیرید و بر طبق آن از استفاده تصاویر استفاده کنید. آیا می خواهید همه صفحات عکس بگذارید؟
بسته به مدیریت و بررسی شما دارد از تصاویر با کیفیت استفاده کنید در زیر تصویر یا در انتهای مقاله حتما نام طراح یا عکاس تصویر را ضمن تقدیر و تشکر ذکر کنید.
نکته آخر اگر می خواهید برای بهتر رعایت کردن اصول مقاله نویسی به زبان ساده تصویری را در مقاله خود به چاپ برسانید حتما آن تصویر را به صورت رنگی و با کیفیت استاندارد به چاپ برسانید. به عنوان آخرین نکته فراموش نکنید دیده ها تاثیرگذار تر از شنیده ها هستند دوست عزیز.

اصول مقاله نویسی به زبان ساده

منابع

مهم ترین موضوع افزودن منابع است. تصور کنید شما یک مقاله نویس هستید و تمامی مراحل قبل را چندین بار بررسی نموده و انجام داده اید.
حال پس از چاپ مقاله تان شخص دیگری اقدام به چاپ همان محتوا با نام خود نموده قطعا ناراحت می شوید و شاید حتی از وی به صورت قانونی شکایت نمایید؛
بنابراین بایستی بدانید که منبع نویسی چقدر اهمیت دارد و باعث کاهش تحمیل های ناشایست می گردد.

حال که درک نمودید مقاله نویسی چیست؟ و این موضوع چقدر اهمیت دارد نگران نباشید الیاس حسینی با افتخار اینجاست تا به شما در این مسیر مهیج کمک کند.
ما برای شما دوره ای تهیه کرده ایم که این کار را به صورت کامل انجام دهید و باعث افزایش اعتبار نوشته خود گردید.


با زدن بر روی دکمه خرید؛ به صفحه فروشگاه انتقال یافته و شامل تخفیف ویژه خرید دوره آموزش منبع نویسی و اندنوت می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *