با افزایش اعتبار نوشته به اعتبار خود بیافزایید! (زمان مطاله ۵ دقیقه)

اعتبار نوشته تصویر شاخص

چگون می توان به ارزش محتوایی نوشته خود افزود؟ چگونه می شود نوشته منحصر به فردی را ارائه نمود تا خواننده از مطالعه آن استفاده کافی را برده باشد ؟ و باعث گردد، شما به یک مرجع برای آن نوشته بدل گردید. این مقاله با به کار گیری مطالب و سرفصل ها در مطالعات و وبسایت های متنوعی همچون هاروارد بیزینس جمع آوری و ترجمه گردیده است.
با ما همراه باشید تا در ادامه در این مقاله به صورت خلاصه درباره افزایش اعتبار نوشته در کنار یکدیگر بیاموزیم :

اولین و مهمترین اصل برای ایحاد نوشته معتبر نظر خوانندگان است پس از گرفتن وقت ارزشمند دیگران بپرهیزید. هرگز به این دید به دیگران نیاندیشید که آنها اگر این نوشته را نخوانند می روند و یک ویدیوی خنده دار یا مهیج در اینستاگرام می بینند.
بنابراین وقت خود را تلف می کنند پس برای من اهمیتی ندارند که وقتشان را صرف چه کاری خواهند کرد ؟» به خاطر داشته باشید زمان برای همه اهمیت دارد.
پس سعی نمایید در نوشته ها از تکنیک طعمه و ماهی استفاده کنید! تا مخاطبان به مقاله شما ترقیب گردند، نه آن که فقط صرفا نوشته ای را نگاشته و به دال آن به دنبال خرید اعتبار برای خود باشید.

کمک به خواننده برای اعتماد به آگاهی شما

تا حدی که می توانید دانش خود را به اشتراک بگذارید. اگر احساس خلا و عدم برخورداری از اطلاعات کافی در زمینه ای را می کنید حتما به دنبال آموزه های خود بروید مطالب را بیاموزید. پس از افزایش آگاهی به شخصی سازی مطالب بپردازید.
اگر پس از نوشتن مطلب هنوز هم در نوشته معتبر خود احساس خلا می کنید از دوست یا انسانی که نظرش برای شما ارزشمند است کمک بخواهید تا درباره نوشت شما نظر دهد. اما بسیار مراقب باشید تا مبادا یک نظر خواستن باعث دلسردی و نا امیدی شما گردد. اگر اینگونه بود حتما دوباره بازگردید به فهرست و هدف نوشتاری خود را به خاطر بیاورید و احساس و اشتیاق پیش از مصاحبه با آن فرد را دوباره در خود زنده کنید.

وسواس به خرج دهید

اگر وسواس به طور طبیعی برای شما پیش نمی‌آید بنابراین به کسی اجازه دهید که این کار را برای شما انجام دهد. بخاطر داشته باشید حقایق شما، وضوح روابط بین حقایق، املا و دستور زبان و لحن شما را بررسی کند. حتی اگر وسواسی هستید، بازهم همکار یا دوستی پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید. زیرا او اولین خواننده انتقادی شما است و قادر خواهد بود به شما کمک کند در نوشتن بهترین خود باشید.
در پیدا کردن این فرد معتمد بسیار دقت نموده و مراقب باشید. زیرا دارید اعتبار نوشته خود را با وی به مسلخ بررسی می برید.اگر می خواهید در این موضوع وسواس زیادی گرفتید خیلی خوب است اصلا نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک نماییم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله چگونه به صورت صحیح مقاله نویسی انجام دهیم؟ را مطالعه فرمایید.

استفاده از اعتبار پیش گامان

گاهی اوقات در نوشته های خود بایستی به اعتبار پیش گامان یا صحبت دیگر بزرگان درباره آن نوشته متکی شویم. بنابر این تاکید ما در در ایجاد نوشته معتبر این است: در باره موضوع مراعات کنید. اگر می خواهید نقل و قول صحیحی داشته باشید عینا جمله را بیان کنید. صداقت داشته باشید و درباره جمله وی صادقانه و با احترام بنگرید. هیچ وقت بی نزاکت نباشید و درباره کسی با نقل و قول بد یاد نکنید.

تصویر اعتبار متن دوم

استفاده از اصل مخفف سازی

چگونه مخفف سازی نماییم ؟ کار سختی نیست! کلمات استاندارد در چهارچوب قوانین و همچنین با معنا، توجه نمایید لزومی ندارد صرفا حروف اول واژه ها را بچسبانید. شما می توانید هرگونه مخفف سازی را انجام دهید بنابراین در این مورد از اصول مخفف سازی استفاده نمایید.

استفاده از سر تیتر های هراس آور

یکی از بهترین تکنیک ها در افزودن به اعتبار نوشته استفاده از سرتیتر های ترسناک است؛ متفکران منعطف از جملاتی مانند این اجتناب می‌کنند: «ما در مسیر پیشرفت و ترقی هستیم و به آبادانی رسیده ایم». آنها تعداد متنوع تری از احتمالات را می بینند و نوشته هایشان این را منعکس می کند. مثلا : «ما در بحران های چشم گیری قرار داریم و باید سریعا برای رفع بحران عدم موازنه اقتصادی در کشور دست به انجام اقدامات سازنده ای بزنیم!»

تغییر ترتیب ارائه چیزها

برخی از نویسندگان پس از نوشتن و شماره گذاری و حروف گذاری مطلب و توضیح در هنگام شخصی سازی مطالب آنها را ترکیب می نمایند. مثلا می گویند موارد الف و ب و پ را که مطالعه نموده اید حال به عقیده شخصی بنده باید اول د باشد سپس ب سپس چ سپس الف این باعث سردرگمی خواننده می گردد.
بنابراین اگر می خواهید یک نوشته معتبر و به صورت صحیح بنویسید. باید مبادرت نمایید تا به اعتبار نوشته خود بیافزایید.
توصیه می شود مطالب را از ابتدا به روش شخصی سازی شده خودتان بنویسید و سپس در یک سطر یا پاراگراف پیش از ترتیب بندی و یا پس از آن به طور خلاصه و چکیده درباره آن توضیح دهید.

استفاده از شماره گذار و یا نقطه

فرض کنید سه تا از چهار جمله بصورت کامل نوشته شده و یکی از آنها فقط یک عبارت کوچک است. این شلخته است. همه ما در اولین نگارش شلخته هستیم این بیان اصلا به اینکه شما چقدر مطالعه داشته اید یا خیر صدق نمی کند. اما به عنوان نویسنده شما باید متوجه ناهماهنگی های خود شوید و آنها را اصلاح کنید. استفاده از نقطه ها یا اصطلاحا بالت و شماره گذاری یا نامبرینگ بسیار کاربردی است.

تکرار کلمات بدون دلیل موجه

. زمانی که نویسندگان پژواک های خالی زیادی در اسناد خود دارند، کمی از نظر آنها بی اهمیت به نظر می رسند. (“مهم است که اسناد مهم را با دقت آماده کنید.”) تکرار می تواند تاکید بیشتری داشته باشد، اما تنها در صورتی که با دقت استفاده شود. استفاده بیش از حد از واژگان اینگونه استنباط می گردد که آن شخص در دانش خود خلاء دارد و این نه تنها از اعتبار نوشته بلکه از اعتبار شما نیز می کاهد.

پر کردن لیست ها و یا پاراگراف ها به صورت غیر حرفه ای

این زمانی رخ می دهد که خواننده را مشتاق به مطاله مطلبی نمایید اما نتوانید شالوده آن مطلب را به عنوان محتویات صحیح آن سر تیتر ارائه نمایید. این به نوعی سبب از بین رفتن ارزش نوشته و در نتیجه اعتبار شما می گردد.

جمع بندی

به خاطر داشته باشید که همه قرار دادن قلم بر روی کاغذ یا قرار دادن انگشتان بر روی کیبورد را می دانند اما همه نمی توانند دانش خود را به صورت صحیح ارائه نمایند، با به کار گیری این اصول صد در صد نمی توانید یک شبه راه نگارندگان بزرگی را بپیمایید اما مطمئن باشید می توانید برای دست یابی به نوشته معتبر به بررسی و در تمرین ها و نگارش های آتی خود به رزومه ها و نمونه های ارزشمندی دست پیدا کنید.
با تشکر و احترام فراوان از صرف زمان ارزشمندتان برای مطالعه این مطلب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *