رفع ایرادات پایان نامه آموزش رایگان

اگر شما این مطلب را مطالعه می کنید حتما اینفلوئنسر هستید و به دنبال یادگیری برای گرفتن پروژه های پایان نامه و یا یک دانشجو هستید که در این شرایط بسیار سخت تحصیلی و با تلاش های بی شائبه این مسیر ناهموار را هموار نموده و تصمیم قاطعانه ای دارید تا این کار را با نگارش یک پایان نامه ارزشمند به پایان برسانید و گرفتار عواقب ناشی از انجام ندادن اصلاحات پایان نامه نگردید.
در این مقااله رفع ایرادات و اشتباهات یا اشکالات پایان نامه را در سه بخش کاملا آسان به کمک مقاله ای از فلوسایت خواهید آموخت.

رفع ایراد پایان نامه ظاهری

ابتدایی ترین نوع ویرایش است، برای ویرایش چیدمان و صفحه آرایی مناسب می باشد. همانطور که در آموزش قدم به قدم عنوان گردید مظالعه قوانین مربوط به دانشگاهی است که در آن مشغول به تحصیل هستید.

این اقدام باید منجر به ویرایش بخش های زیر شود :

 • چیدمان صفجه ها
 • انتخاب فهرست
 • تعیین شماره برای هر بخش و صفحه
 • حاشیه گذاری منضبط
 • مشخص سازی پاراگراف ها
 • پاورقی ها
 • منبع نویسی
رفع ایراد و اشکالات و اشتباهات پایان نامه دانشجو در حال مطاله در کتاب خانه

رفع ایراد پایان نامه فنی

همانطور که در مقالات گذشته نیز عنوان گردید در این بخش باید به رفع ایرادات املایی و نگارشات بپردازید. به عنوان مثال فواصل و تشدد ها و کاما ها و گیومه ها و و اعشار.
همچنین به اصلاح نقص‌های زبانی، نگارشی،نشانه‌گذاری، عدد‌نویسی، فرمول‌ نویسی، قلم، اندازه و ساختار متن مربوط می‌شود. این نوع ویراستاری می‌ تواند توسط ویراستاران بومی یا نیتیو انجام شود که با قواعد زبان مقصد آشنایی کامل دارند. همچنین می‌ توان از ابزارهای نرم‌ افزاری برای بررسی و اصلاح ایرادات فنی استفاده کرد.

ویراستار بومی یا نیتیو چه کسی است ؟

ویراستار بومی یا نیتیو کسی است که زبان مادری‌ اش همان زبان متنی است که قرار است ویرایش کند.
برای مثال، اگر متنی به زبان انگلیسی باشد، ویراستار بومی یا نیتیو کسی است که در کشورهای انگلیسی‌ زبان مانند انگلستان، آمریکا، کانادا و غیره زاده شده و زبان مادری‌ اش انگلیسی است.

ویراستار بومی یا نیتیو علاوه بر تسلط کامل به زبان متن، باید به قواعد نگارشی، گرامری، املایی و ساختاری آن زبان هم آشنا باشد. همچنین باید در حوزه تخصصی متن دانش و تجربه کافی داشته باشد تا بتواند مفهوم و اصطلاحات را به درستی درک و اصلاح کند.

اگر به دنبال یک ویراستار بومی یا نیتیو هستید حتما در این مورد بسیار دقت به عمل آورید.

رفع ایراد پایان نامه مفهومی

رفع ایرادات و اشتباهات یا اشکالات پایان نامه از نوع مفهومی به اصلاح نقص‌های محتوایی، منطقی، ابهام‌زدایی، روان‌سازی، مترادف‌یابی، پاراگراف‌بندی و تطبیق متن مبدأ و مقصد مربوط می‌شود. این نوع ویراستاری می‌تواند توسط ویراستاران تخصصی انجام شود که با موضوع متن و رشته مرتبط دانش و تجربه دارند. این نوع ویراستاری نیازمند درک عمیق از مفاهیم و اصطلاحات علمی است و نمی‌توان از ابزارهای نرم‌افزاری برای آن استفاده کرد.

انجام ندادن اصلاحات پایان نامه

شاید بگویید این مراحل کاری دشوار است. اما لازم است بدانید انجام ندادن اصلاحات پایان نامه می‌تواند مشکلات مختلفی را برای دانشجو به وجود آورد. برخی از این مشکلات عبارتند از:

 • عدم تایید نهایی پایان نامه توسط استاد راهنما و داوران و عدم اخذ گواهی فارغ‌التحصیلی
 • از دست دادن فرصت انتشار مقاله از پایان نامه در ژورنال‌های علمی و افزایش اعتبار علمی
 • از دست دادن امتیازات ارزشیابی علمی و تحقیقاتی و کاهش رتبه دانشگاهی
 • از دست دادن اعتماد استاد راهنما و داوران و کاهش شانس همکاری در پروژه‌های آتی
 • از دست دادن زمان و انرژی برای انجام پژوهش‌های جدید و بهبود مهارت‌های علمی و تخصصی
مطلبی در راستای این مطلب یافت شد. حتما بخوانید.  اسلاید مستر در پاورپوینت - آموزش تصویری

بنابراین، توصیه می‌شود که دانشجویان پس از جلسه دفاع، با دقت و سرعت به انجام اصلاحات پایان نامه بپردازند و نظرات و پیشنهادات استاد راهنما و داوران را مورد توجه قرار دهند. همچنین می‌توانند از خدمات ویراستاری تخصصی برای رفع ایرادات فنی و مفهومی پایان نامه استفاده کنند.

نتیجه گیری کلی

دوست عزیز نوشتن یک سری قوائد مربوط به خودش را دارد که در این بخش حائز اهمیت است که بدانید چگونه می توانید مفاهیم ارزشمند بیافرینید. بنابراین بایسیتی بدانید که مفاهیم ارزشمند در اثر مطالعه به وجود خواهد آمد. اگر دانشجو هستید و در حال نوشتن پایان نامه خود هستید. این موضوع نباید برای شما بسیار دشوار باشد زیرا در طول تحصیل خود بسیار کتاب ها مطالعه نموده اید اما اگر اینفلوئنسر هستید توصیه می گردد مطالعه نمایید.
زیرا ایجاد مفهوم مبحثی بسیار مهم در رفع ایراد از یک پایان نامه است که بعد ها شاید این پایان نامه در بسیاری نقل و قول ها دانشگاهی معتبر استفاده گردد و یا حتی نویسنده و ویراستار به وسیله آن مورد انتقاد های بسیار شدید قرار گیرند.

اگر به دنبال راهی برای رفع اشتباهات و اشکالات پایان نامه خود و یا نگارش آن هستید و یا به دنبال کسب در آمد از طریق دور کاری در منزل هستید. دوره نخبگان ثروت ساز اینجاست تا به شما در این زمینه کمک کند.

دوره نخبگان ثروت ساز و راه حل انجام ندادن اصلاحات پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *